Samal ajal kui USA Föderaalreserv liigub lähemale esimesele intressimäärade tõstmisele üheksa aasta jooksul, soovitab mõni analüütik panustada arenevate turgude valuutadele.

- India ruupiale prognoositake tõusu.
- Foto: EPA
„Signaal on päris tugev, et mõned arenevate turgude
valuutad tugevnevad pikaajalises perspektiivis,“ rääkis HSBC Global Asset Managementi investeerimisstrateeg Julien Seetharamdoo CNBC-le.
Tema sõnul langeb eelistus Aasia arenevatele turgudele, kus on toetavad makronäitajad. Seejuures suhtub ta eriti optimistlikult Lõuna-Korea voni, India ruupiasse ja Malaisia ringitisse.
See arvamus vastandub aga turu üldise murega, et USA kõrgemad
intressimäärad panevad arenevatelt turgudelt raha välja voolama. Kui USA riigivõlakirjad, mida peetakse turvaliseks varjupaigaks, pakuvad paremat tootlust, siis on riskantsemad varad investoritele vähem atraktiivsed.
Kuid Seetharamdoo märkis, et arenevate turgude valuutad on juba praegu alahinnatud. Näiteks Malaisia ringit on alates 2013. aasta algusest kaotanud
USA dollari suhtes pea 23%. Samas hoiatas ta, et see pole lühiajaline mäng. „Nendel turgudel on keeruline õiget ajastust leida,“ märkis ta. „Seal on kindlasti risk, et lühiajaliselt on seal rohkem volatiilsust ja nõrkust, eriti kui
Fed tõstab intressimäärasid.“
Fed jättis eile intressimäärad muutmata, kuid andis vihjeid selle kohta, et tänavu võib ees seista üks või kaks intressimäärade tõstmist, juhul kui majandusnäitajad paranevad.
Capital Economicsi vanemstrateegi David Reesi sõnul on suurem osa arenevate turgude valuutasid praegu dollari suhtes alahinnatud. „Kuigi me arvame, et Fedi käik tugevdab dollarit täiendavalt järgmiste kuude jooksul, siis üldiselt ootame, et arenevate turgude valuutade tõus saab olema limiteeritud,“ rääkis Rees.
Rees pole nii optimistlik kui Seetharamdoo ega oota valuutade rallimist. Pigem leiab ta, et need ei lange enam eriti palju.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!